Гнучкі сонячні фотоелектричні модулі

Американські інженери з Університету штату Північна Кароліна розробили гнучке «сонячне листя» на основі води та спеціального гелю, які здатні генерувати електрику
Новинка може бути менш дорогою і більш екологічною у порівнянні з традиційними кремнієвими сонячними батареями.

В Університеті Північної Кароліни заявили, що усередині «сонячного листя» крім води та спеціального гелю також містяться світлочутливі молекули, з'єднані з електродами на вуглецевих матеріалах «листків».

Під дією сонячного світла молекули приходять у збуджений стан і починають генерувати електрику, причому цей процес відбувається в точності, як молекули в листках рослин синтезують цукру, необхідні їм для зростання, повідомляє cybersecurity.ru.

За словами, професора хімії Орлина Велева, завдання їх дослідницького проекту полягала в тому, щоб навчитися імітувати матеріали, що існують в природі для використання сонячної енергії. За його словами, тепер їхня команда довела життєздатність самої концепції. «Нашим наступним кроком буде імітація механізмів самовідновлення у рослинах», - заявив Велев.

Крім того, він зазначив, що на даному етапі говорити про успіх або провал цієї частини проекту поки рано, але в даній області є деякі напрацювання. Перш ніж вони стануть достатньо ефективними для комерційного застосування, новій технології ще доведеться пройти довгий шлях. «Ми вважаємо, що концепція «біологічного натхнення» гнучких пристроїв може забезпечити альтернативу для сучасної твердотільної технології», - заявив Велев.

За інформацією CYBERSECURITY.RU


Создан 27 сен 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters