Терміну "глобальне потепління" виповнилося 35 років

35 років тому світ вперше дізнався про термін "глобальне потепління", яким науковці назвали наслідки впливу людини на клімат. Наразі більш актуальним вважають термін "зміни клімату".Термін "глобальне потепління" (global warming) 8 серпня відзначає 35-річчя.

У цей день 1975 року журнал Science опублікував статтю американського кліматолога Уоллеса Брокера, в якій той уперше окреслив цим терміном можливі наслідки впливу людини на клімат.

Стаття Брокера "Зміна клімату: чи знаходимося ми на порозі різкого глобального потепління?" була присвячена можливу зміну тенденції - від поступового зниження глобальних температур, яке спостерігалося з 1940-х років, до їх зростання. Таким чином, вчений вперше використав у науковій публікації термін "глобальне потепління".

"Річниця публікації статті Брокера нагадує нам, що глобальне потепління було насправді передбачене ще до того, як десять років по тому воно стало очевидним з глобальних даних про температуру", - зазначається у статті RealClimate.

Виступ кліматолога НАСА Джеймса Хансена в Сенаті США в липні 1988 року, що широко висвітлювався у ЗМІ, остаточно зробив термін "глобальне потепління" загальновідомим.

Керівник програми "Клімат і енергетика" Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Росії Олексій Кокорін вважає, що термін "глобальне потепління" давно застарів. "На тлі потепління на 0,8 градуса ми маємо мінливість клімату, коливання на 10 градусів", - сказав Кокорін.

Він відзначив, що перехід в риториці від "глобального потепління" до "зміни клімату" відображає більш важливі негативні наслідки зміни клімату: людство страждає не стільки від збільшення середньої глобальної температури, скільки від аномальних явищ, таких як екстремальні вітри і "хвилі спеки".

Експерти Інституту космічних досліджень НАСА заявили, що середня температура атмосфери й океану Землі в першому півріччі поточного року стала найвищою за весь період спостережень.

Абсолютні цифри показують, що клімат Землі рухається в невідомому напрямку, що відображається в масивному відступі арктичних льодів.

Цього літа аномальна спека спостерігається у багатьох регіонах, в тому числі й в Україні, побиті абсолютні температурні рекорди. Високі температури, які тримаються впродовж довгого часу, призвели до лісових пожеж.

Екологи попередили, що аномальна спека спровокує розвиток інфекцій та міграцію в Україну комах з півдня. А вода у річках, нагріта до 28 градусів, не зможе охолоджувати реактори АЕС.


за матеріалами
"ТСН"
"РИА Новости"
Создан 08 авг 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters