Україна майже вступила до Енергетичного співтовариства

Рада міністрів Енергетичного співтовариства схвалила приєднання України та Молдови до цієї організації.

Повідомлення про це міститься на офіційному веб-сайті Енергетичного співтовариства.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення було схвалено сьогодні у Загребі на 7-му засіданні Ради міністрів.

Остаточне приєднання цих двох країн відбудеться після того, як вони подолають розбіжності, що залишаються між їхнім законодавством та законодавством Європейського Союзу про газовий ринок, а також проведуть необхідні процедури з ратифікації приєднання.

“Приєднання України та Молдови до Угоди про Енергетичне співтовариство каталізує реформи в енергетичному секторі у цих країнах, що сприятиме взаємовигідному розширенню енергетичного ринку, що базуватиметься на спільних правилах”, - заявив з цього приводу комісар ЄС з питань енергетики Андріс ПІБАЛГС.

У повідомленні також зазначається, що перед підписанням Протоколу про вступ президент Енергетичного співтовариства, за узгодженням з віце-президентом, що представляє Євросоюз, має перевірити, щоб законодавство щодо діяльності ринку газу було схвалено і застосовувалося відповідно до Директиви ЄС № 55 від 2003 року, яка, зокрема, передбачає створення незалежного оператора з транзиту газу і рівний доступ операторів до газової інфраструктури.

Довідка УНІАН. Угода про Енергетичне співтовариство була підписана у жовтні 2005 року в Афінах і набула чинності з 1 липня 2006 року.

На сьогодні до угоди приєдналися 14 країн-членів ЄС та 7 країн Західних Балкан.

Грузія, Молдова, Туреччина та Україна мають статус спостерігачів.

Енергетичне співтовариство створено для поширення досвіду внутрішнього енергетичного ринку ЄС на Південносхідну Європу та сприяння залученню інвестицій в енергетичну галузь країн-учасниць угоди.


за матеріалами інформаційної агенції УНІАН


Создан 18 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters