Чиста енергетика стане третьою за важливістю сектором світової економіки
Через десять років чиста енергетика стане третьою за важливістю сектором світової економіки, - WWF

До 2020 року виручка сектора екологічно чистої енергетики складе € 1,6 трлн ($ 2,4 трлн), - вважає Всесвітній фонд дикої природи (WWF). Це означає, що ця індустрія вийде на третє місце в світі після автомобільної та електротехнічної.

Сюди включаються вітрові та сонячні електростанції з усією відповідною інфраструктурою, а також, виробництво біоетанолу та теплоізоляційних матеріалів. У 2007 році підприємства цієї галузі заробили € 630 млрд, вже перевершивши фармакологію.

WWF відзначає, що озвучені € 1,6 трлн засновані на тому, як виконуються положення Кіотського протоколу, а виконуються вони з рук геть. Якщо ж країни - учасниці цього договору візьмуться за розум і не тільки виконають свої зобов'язання, але і підпишуть у Копенгагені нову угоду (що навряд чи), результати впровадження «зелених» технологій в енергетику можуть перевершити найсміливіші прогнози.

За даними на 2008 рік, найбільше заробляють на чистій енергетиці Німеччина, США та Японія. На четвертому місці - Китай, у зв'язку з бурхливим зростанням економіки можна без помилки припустити, що незабаром він потіснить лідерів. Якщо ж враховувати показник виручки на душу населення, то попереду всіх йдуть Данія, Бразилія і та ж сама Німеччина. У Данії створено найбільшу в світі систему вітрових електростанцій і потужне виробництво теплоізоляційних матеріалів, а Бразилія може похвалитися виготовленням біоетанолу. Німеччина спеціалізується на енергії сонця і вітру.

«Очевидно, що з національної точки зору, вкладення в чисту енергетику дозволять мало витратити і багато заробити, - наголошує Дональд Полс, керівник кліматичної програми WWF-Нідерланди. - Утримуватися від цих можливостей задля підтримки застарілого, забруднює природу сектору викопного палива тільки через те, що його лобі, як і раніше, володіє великою силою, означає діяти в інтересах інвесторів, а не народу ».

Підготовлено за матеріалами КОМПЬЮЛЕНТАОбновлен 09 апр 2012. Создан 11 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters