Впровадження програм енергозбереження в Україні не вигідно "Газпрому"
Єрмілов: Впровадження програм енергозбереження в Україні не вигідно "Газпрому"

Впровадження програм енергозбереження в Україні не вигідно ВАТ "Газпром" і може викликати спротив вітчизняних підприємств-монополістів. Про це заявив голова Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) Сергій Єрмілов в інтерв'ю "Зеркалу Недели".

Зокрема, С. Єрмілов зазначив: "Ми наступаємо на ринок" Газпрому ", тому що скорочення споживання природного газу на 20% - це дуже багато. Це дуже великий обсяг - майже 15 млрд. кубометрів газу. Скорочення відбудеться в основному за рахунок імпорту газу. І ми цього доб'ємося ".

За словами голови НАЕР, противниками енергоефективних програм можуть стати і вітчизняні підприємства-монополісти, які за рахунок їх впровадження втратять частину валових доходів.

У той же час, голова С. Єрмілов переконаний, що саме ці підприємства і повинні стати головними ініціаторами впровадження програм енергозбереження, щоб зберегти конкурентоспроможність. "Рано чи пізно може статися так, що, наприклад, після модернізації тепломережі в Донецьку тариф, умовно кажучи, буде сто гривень за одиницю тепла, а в Луганську, який все вичікував і нічого не робив, - двісті чи триста. У цьому випадку важко буде пояснити споживачу, чому настільки різні тарифи в сусідніх містах чи регіонах. Що зробить міська громада? Вона таких керівників просто вишмарить з їхніх кабінетів ", - відзначив він.

Також, голова НАЕР переконаний, що розуміння необхідності впровадження енергоефективних програм у керівників підприємств уже сформовано. "Велика частина керівників у нас - люди свідомі, і при створенні певних умов, над якими ми зараз працюємо, вони будуть займатися енергоефективністю", - вважає він.

ЛIГАБiзнесIнформ
Інформаційна агенція
www.liga.netОбновлен 22 мар 2012. Создан 26 сен 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters