ООН назвала найбільш великі загрози для людства
Серед природних катастроф на планеті найбільшу загрозу для людського життя несуть землетруси, урагани, паводки та зсуви грунтів. До такого висновку прийшла ООН, проаналізувавши індекс ризику смертності від стихійних лих.

Найнижчий індекс ризику смертності зафіксовано в Гренландії, Данії, Естонії та Фінляндії. Найгірші показники - в Бенгальському регіоні, Китаї, Колумбії, Індії та Мьянмі.

Як повідомляє Deutsche Welle, індекс ризику смертності розраховувався не лише за такими показниками, як кількість загиблих, матеріальні збитки та вірогідність повторення стихійного лиха, але й по здатності країни справитися з ними.

«Ступінь ризику визначається по тому, де живуть люди, де будуються міста, де відкривають школи і лікарні. Враховується, також, суспільна свідомість, виховання та інвестиції. Але, навіть, якщо всі ці заходи реалізуються, стихійні лиха не виключені. Тому належна політика запобігання катастрофам, а також, хороший менеджмент на випадок біди необхідні», - заявила заступник генерального секретаря ООН Маргарета Вальстрем.

Індекс ризику смертності від стихійних лих допомагає країнам оцінити для себе ступінь небезпеки і розставити правильні пріоритети в запобіганні катастрофам. Наразі на планеті немає жодної країни з нульовим ступенем ризику, застерігають автори звіту. Тому запобігання стихійним лихам є загальною справою для всіх.

Для України індекс ризику смертності складає «4» за десятибальною шкалою. Серед небезпек експерти виділяють повені (індекс ризику смертності – «4»). Загроза землетрусів або зсувів – вкрай мала (1 і 2 бали відповідно).

за матеріалами інтернет-видання "Фокус"Обновлен 22 мар 2012. Создан 22 июн 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters