Європа побудує в Сахарі Сонячне місто
Європейські компанії планують найближчими роками побудувати у пустелі Сахара найбільшу в світі систему сонячних електростанцій, що матиме назву «Сонячне місто». Згідно проекту, будівництво «Сонячного міста» обійдеться в 400 мільярдів євро.

В рамках проекту, який отримав ім'я Desertec, планується поставити системи дзеркал, які направлятимуть сонячне світло на спеціальні башти. Усередині них під впливом тепла вода перетворюватиметься на пару, яка почне обертати турбіни. Отриману електроенергію планується транспортувати до Європи через систему ліній високовольтних електропередач.

Зовсім недавно подібна крупна електростанція була побудована в Іспанії.
За попередніми розрахунками, Desertec дозволить Європі отримувати більше 15% необхідної електроенергії від Сонця, повідомляє Lenta.ru.

У проекті взяли участь більше 20 найбільших німецьких компаній. Серед них Siemens і Munich Re. Попередні угоди за новим проектом планується підписати 13 липня 2009 року.

Багато фахівців вже критикують Desertec. Зокрема, наголошується, що виробництво електроенергії в «Сонячному місті» почнеться не раніше, ніж через 30-40 років.

За матеріалами інтернет-видання «Фокус»Обновлен 22 мар 2012. Создан 17 июн 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters