Бум вітряної енергетики

Вітряна енергетика покриває 3% глобальної потреби в електроенергії, але невдовзі даватиме більше струму, ніж атомна. Вона вигідна і створює робочі місця. Інвестиції течуть мільярдами.Вітряна енергетика переживає бум, набуваючи дедалі більшого значення у всьому світі. В Іспанії та Данії енергія вітру забезпечує нині 20% всієї електроенергії. У Німеччині цей показник становить 10%. За прогнозами, до 2020 року у ФРН її частка складатиме від 20 до 25 відсотків. Минулого року, за даними World Wind Energy Association, було встановлено вітряно-генераторних установок загальною потужністю близько 40 гігаватт. За підрахунками експертів, на кінець 2011 року обсяги енергії, одержаної за рахунок вітру, відповідали такому ж результату, який дають приблизно 280 атомних реакторів. Для порівняння: нині у світі постачають електроенергію майже 380 атомних реакторів.

 

Учетверо більше енергії вітру до 2020 року

 

Сектор вітряної енергетики розвивається стрімкими темпами. За прогнозом World Wind Energy Association, до 2020 року сукупний обсяг електроенергії, одержаної за рахунок енергії вітру, збільшиться вчетверо. Лідером у цій галузі нині є Китай. 2011 року майже половину всіх вироблених у світі вітряних установок встановили в себе китайці. Таким чином КНР обігнала і США, і Німеччину. Але якщо взяти до уваги співвідношення кількості населення й частки спожитої електроенергії, то лідерські позиції у цій сфері належать таким європейським країнам, як Данія, Іспанія та Німеччина. У Китаї частка енергії вітру у загальному забезпеченні електроенергією становить лише 3%.

Причина теперішнього буму вітряної енергетики, на думку Штефана Ґзенґера, директора World Wind Energy Association, полягає в тому, що ціна кіловат-години струму з нових вітряних генераторних установок на суші коливається між п’ятьма і дев’ятьма відсотками.

 

Привабливий потенціал


Це, як зазначив Ґзенґер в інтерв’ю DW, «одна з причин, що енергія вітру є одним з найулюбленіших джерел енергії». За підрахунками, енергія з нових вугільних електростанцій коштує в Європі близько семи центів. За даними німецького міністерства з питань довкілля, струм, одержаний завдяки вугільним електростанціям, є вдвічі дорожчим. Крім того, сажа з ТЕС сприяє розвитку багатьох захворювань дихальних шляхів, що тягне за собою високі витрати у системі охорони здоров’я.

 

Струм з вітропарків на суші коштує дешевше, ніж на морі. Хоча електроенергія, одержана за рахунок вітру, вже нині належить до найвигідніших джерел енергії, на переконання Ґзенґера, ця галузь досі потребує політичної підтримки. У розвитку вітряної енергетики важливу роль відіграють інвестиції. Так, наприклад, у багатьох африканських країнах, попри великий потенціал, вітряну енергетику взагалі не розвивають.

Загалом упродовж останніх років технології у цій галузі значно вдосконалилися. Так, наприклад, з’явилися «вітряки» з дуже великими крилами для регіонів, де слабкий вітер, а також з високою віссю. На морях будуються великі оффшорні вітряні парки. Утім така вітряна енергія коштує вдвічі більше, ніж одержана на суші, відзначають експерти.

 

Deutsche Welle

 Создан 20 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters