Україна втрачає близько 70% енергії
Організація Об'єднаних Націй стурбована витратами енергії в житловому секторі Україні. Про це йде мова в повідомленні центру новин ООН.

За даними Світового банку, для опалення квадратного метра житла України використовує вдвічі більше енергії, ніж Західна Європа. На думку експертів, причиною цього є відсутність енергозбереження. І хоча в Україні розроблена Державна програма енергоефективності на 2010-2015 роки, однак через відсутність фінансування вона не діє.

Через відсутність енергозбереження сьогодні Україна втрачає до 70% енергії, сказав Радіо «Свобода» голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн.

«Втрати при виробництві тепла сьогодні складають близько 22-24%, втрати при транспортуванні цієї енергії складають до 27-30%, а втрати споживача - більше ніж 22%. Фактично, сьогодні близько 70% всієї енергії втрачається », - говорить фахівець.
Але для впровадження енергоефективності сьогодні немає ніяких стимулів, зазначає Надєїн. За його словами, це стосується, в першу чергу, комунальної сфери та сфери теплокомуненерго.

«Сьогодні в Україну принцип формування тарифу такий, що якщо підприємство або організація встановлює таке обладнання і в цьому сезоні економить 10, 20 або 30% енергії, відповідно, коштів, то на наступний рік воно буде змушене перерахувати тариф, а новий тариф уже не буде включати цю економію. Тому, фактично, підприємства сьогодні не зацікавлені у впровадженні цих технологій », - зазначає Надєїн.

Для стимулювання енергоефективності експерти радять державі переймати європейський досвід. Мова йде, зокрема, про надання безвідсоткових кредитів на придбання енергоефективного обладнання, (про що говорять понад два роки, але реальних кроків так і не зроблено) продовженні практики стимулювання щодо встановлення лічильників спожитого природного газу і тепла та створення вигідних умов для зацікавлених компаній, які можуть залучити кошти для енергозберігаючих проектів.

 

Джерело: "Обозреватель"
Создан 09 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters