Експерти: Ціна на газ так і не стала стимулом для енергоефективності
Здорожчання російського газу так і не стало стимулом до енергоефективного господарювання та розвитку альтернативної енергетики в Україні, вважають експерти.

 

За їхніми словами, загалом вітчизняна економіка страждає від непомірно дорогого імпортного "блакитного палива". Проте найбільш "проблемному" споживачу газу, житлово-комунальному господарству, дотепер не вигідно шукати альтернативу. Адже комунальники споживають газ за пільговими тарифами, які дотує держава.

 

"Цей газ практично в 4 рази дотований державою. І якщо порахувати економіку проектів по заміщенню цього газу, то, як правило, терміни окупності дуже великі. Понад 10 років. Тобто ЖКГ просто невигідно зараз переходити з цього газу на якісь інші альтернативи. У тому числі біогаз", - каже директор НТЦ “Біомаса” Георгій Гелетуха.

 

Населення ж споживає найбільше газу в Україні - до 18 млрд. кубометрів. При цьому має найнижчу ціну - до 800 ГРН за тисячу кубометрів. Тому при збереженні дотаційних цін на газ для ЖКГ та населення зменшити споживання “блакитного палива”, як того прагнуть урядовці, не вдасться.

 

Джерело:

Телеканал новин "24"
Создан 21 фев 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters