Інженери перетворили дисплей мобільного телефону на сонячну батарею

Французькі інженери винайшли сонячну панель, яка може бути вбудованою в екран мобільного пристрою, і практично непомітною "What You See Is Photovoltaic Surface" -- «Те, що ви бачите - це фотоелектрична поверхня». Так розшифровується абревіатура оригінальної інновації і компанії, що її представила. Нескладна технологія здатна перетворити на фотоелектричну батарею будь-яку поверхню без зміни її зовнішнього вигляду.

 

У масовому виробництві екрани, що виробляють струм, будуть не сильно дорожче звичайні, - запевняють розробники нової технології (фото Laptop).

У масовому виробництві екрани, що виробляють струм, будуть не сильно дорожче звичайні, - запевняють розробники нової технології (фото Laptop).

 

На міжнародній виставці бездротових технологій CTIA Wireless 2011, що пройшла в Орландо з 22 по 24 березня, французька компанія WYSIPS завоювала перший приз у категорії Green Telecom & Smart Energy Solutions.

Успіх французам принесло винахід сонячної панелі, яка практично непомітно може бути вбудована в екран мобільного пристрою. Зокрема, на виставці в США WYSIPS показала прототип мобільника з таким екраном, створений на основі звичайного стільникового телефону.


ВІДЕО

 

Секрет WYSIPS полягає в непомітних для очей, лентикулярних напівкруглих лінзах, які розділяють світло, що падає на екран (а також, те, що отримується від самого екрану), на два потоки, розведені на деякий кут.

Якщо поверх екрану розташувати дуже тонкі смужки фотоелектричних батарей, вони не завадять глядачеві спостерігати зображення. Разом з тим, світло, що надходить на поверхню, відхиляється та потрапляє саме на ці фотоелектричні смуги.
 

Зверху ліворуч: так спрощено працює система WYSIPS. Праворуч: у фінальному, ідеальному варіанті сонячні смужки повинні бути інтегровані в екран вже при його виготовленні. Внизу: переваги інновації (ілюстрації WYSIPS).

 

Винахідників пристрою надихнули старі «переливні» календарики та сучасні автостереоскопічні екрани, в яких крихітні лінзи дозволяють бачити різні пік селі, залежно від кута зору. У WYSIPS замість «правого» та «лівого» зображення автори помістили власне все зображення і фотоелектричні панелі.

Товщина плівки з лінзами становить 0,1 міліметра, і вона не дуже сильно впливає на яскравість екрану. Втручання буде ще меншим, коли технологія добереться до серійного виробництва. Поки що вона представлена ​​сирими прототипами (фотографії з сайтів laptopmag.com, gizmag.com).

 

ККД тонких фотосегментів, використаних в прототипі, складає всього 10%. Wired уточнює: «Телефонний екран з WYSIPS видає на яскравому світлі потужність у 0,25 Вт».
Цього недостатньо, щоб повністю відмовитися від мережевої зарядки телефону або КПК. У «сплячому режимі» такий телефон зможе за 6 годин повністю зарядитися тільки від своєї фотопанелі.


Але сонячна батарея може істотно продовжити час активної роботи такого пристрою. І, очевидно, чим більше WYSIPS-екран, тим більше він буде виробляти енергії. Тому інновація виглядає багатообіцяючою для ноутбуків. Тут важливо, що WYSIPS не впливає на роботу сенсорних екранів.

Ще цікавішою стає ідея вмонтувати смужки WYSIPS в екрани електронних книг. Такі «читалки» споживають настільки мало енергії, що з сонячними батареями-невидимками можуть зовсім забути про підключення до розетки.
Одна з варіацій WYSIPS: сонячна панель розміщена під екраном, що містить прозорі смужки для проходу світла до фотоелектричних сегментів (ілюстрація Gizmag).

 

Зауважимо, що сонячні панелі в корпуси телефонів вбудовують досить давно, але цей прийом не отримав  широкого розповсюдження. Можливо, справа в  тому, що при користуванні телефоном така панель (її можна помістити лише на задній кришці) виявляється звернена до землі і частково перекрита рукою. Те ж саме стосується КПК, ноутбуків та планшетників - їхні задні стінки зазвичай вільні, але світла на них потрапляє мало.

Виходить, що класична сонячна батарея не може в такому пристрої давати помітний виграш в зарядці акумулятора. Інша справа - екран. Як правило, він звернений вгору, до сонця або до ламп у приміщені.

Французи вважають, що завдяки технології WYSIPS сонячні панелі можна буде непомітно вбудовувати не тільки в дисплеї, але і в декоративні панелі, тканини, кузова автомобілів, різноманітні пластмасові вироби і так далі.

 

Джерело: МЕМБРАНА
Создан 30 мар 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters