Альтернативна енергетика може скласти до 40% від загального енергобалансу України, - есперт
Альтернативна енергетика може скласти до 40% від загального енергобалансу України. Про результати відповідного дослідження повідомив голова Української асоціації виробників альтернативного твердого палива Іван Надеїн, пише Deutsche Welle

За фаховими оцінками, кожен другий кіловат електроенергії в Україні виробляється на атомних електростанціях. Цей показник, за словами експерта, "робить питання про альтернативу ядерній енергетиці риторичним". Адже без урахування прогнозних втрат від аварій та катастроф, вироблений на АЕС струм залишається найдешевшим, сказав І.Надеїн. Водночас він вважає, що нехтування потенціалом альтернативної енергетики було би недалекоглядним.

"За нашими дослідженнями, на сьогодні технічно досяжний потенціал використання біомаси, вітряної, сонячної, геотермальної та інших джерел відновлювальної енергії може скласти до 40% від загального енергобалансу України", - каже він.

 

Разом із запровадженням енергозберігаючих технологій, цей показник, за словами І.Надеїна, може сягнути 60% енергобалансу. Експерт скритикував вкладення державою "сотень мільйонів гривень в розвиток газової інфраструктури, зокрема, газопроводів середнього тиску, в той час, як видобуток газу щорічно зменшується". Все це лише збільшує енергозалежність України від імпорту не лише газу й нафти, а й ядерного палива, вважає І.Надеїн. Адже сьогодні держава вже експортує до 60% енергоресурсів.

 

Водночас, І.Надеїн назвав оптимістичними наміри уряду замінити до 2030 р. до третини енергобалансу на альтернативні види енергії.

 Обновлен 09 апр 2012. Создан 18 мар 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Києві Курс євро Курс долара free counters